0 212 217 9535 - 36 - 38 (PBX)  Whatsapp 0 543 952 0563 ACİL  0 552 217 9535

Terleme

TERLEME (HİPERHİDROZ) TEDAVİSİ

Terleme vücut ısımızın kontrolünü sağlar. Normalde bir kişi terleyerek günde 400-500 ml sıvı kaybeder. Bu miktarın üzerinde olan ve piyasada satılan terlemeyi önleyen ürünlerle giderilemeyen terleme aşırı terleme olarak kabul edilir

*Koltuk altı
*Avuç içi
*Ayak tabanı terlemeleri

Aşırı terlemenin nedenleri nelerdir?

Stres altında olduğumuz zamanlarda sinir sisteminin sempatik sistem denen özel bir bölümü çalışır ve terlemeye neden olur. Ama insanların % 1’ inde bu sistem sürekli olarak herhangi bir stress olmadan aşırı çalışmaktadır. Bu kişilerde terleme eller ,ayak tabanları, koltuk altları ve yüzde görülebilir. Bunun dışında tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezinden kaynaklanan bazı hastalıklar, şimanlık , menapoz , ağır psikiyatrik hastalıklar ve bazı ilaçla rın kullanımı sonucu terleme gelişebilir.

Tedavi Yöntemi nedir?

Dermatoloji uzmanı hekimimiz tarafından muayene edilmekte, Nişasta-İyot testi ile terleme derecesi saptanmakta ve kişiye uygun bir tedavi uygulanmaktadır.

İYONTOFOREZİS: Haftada 1-2 kez olmak üzere 2 ay yapılan uygulamalarda başarılı sonuçlar alınmaktadır.

BOTOKSLA Terleme Tedavisi: Botox, terleme tedavisi için ruhsatlanmış bir ilaçtır. Nişasta-İyot testi sonucuna uygun Botox dozu verilir. Sonuç 7-10 günde ortaya çıkar. 6 ayda bir tekrarlanır. Hastalar tekrarlayan uygulamalardan sonra iyileşme sürelerinin uzadığını ifade etmektedirler. Sonuçlar oldukça başarılıdır.

erotik shopcinsel dünya