0 212 217 9535 - 36 - 38 (PBX)  Whatsapp 0 543 952 0563 ACİL  0 552 217 9535

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Merkezimizde saç dökülmesi şikayeti ile gelen hastalar, deri- saç- tırnak konusunda uzman dermatolog doktorumuz tarafından dikkatlice muayene edilir. Aile anamnezi, dökülme başlangıç yaşı, boya-fön yapma sıklığı, sistemik hastalıkların olup olmadığı tespit edilir. Gerekli tedavi ile birlikte Saç Mezoterapisine alınır. Uygulama kısmi dökülmeler ve bilhassa kadınlarda oldukça başarılıdır.

Saç Mezoterapisi; saç derisine, kan dolaşımını arttırıcı ve yeni saç oluşumu için gereken bazı özel maddelerin enjekte edilmesidir. Ortalama 1 hafta arayla 5-6 seans yeterli olmaktadır. Bu süre sonunda saç dökülmesinde azalma, yeni saç oluşumunda artış kaydedilmiştir.
1 gün sonra banyo yapılabilir.

Saç dökülmesini azaltmak,saç köklerini beslemek,saçın daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak amacıyla cildin orta tabakasına ilaç enjekte edilmesi işlemine denir.Hekim tarafından uygulanan bu işlemde,kişiye özel vitamin,antioksidanlar,kan dolaşımını artırıcı ilaçlar,saç köklerini besleyen karışımlar kullanılmalıdır.(İşlem öncesi anestezi krem uygulanır)

SAÇ MEZOTERAPİSİ HANGİ VAKALARDA BAŞARILIDIR

·Strese bağlı dökülmeler

·Mevsim geçişlerindeki (Eylül-Ekim),(Nisan-Mayıs) dökülmeler

·Donuk,cansız saçlar

·Metabolik nedenli saç dökülmeleri

·Gebelik sonrası ani saç kaybı

·Hormonel ve genetik saç dökülmelerinde bu yöntem,destek tedavisi olarak önerilmektedir.

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN AVANTAJI NEDİR

İstenen bölgeye lokal olarak uygulandığı için yan etki riski yok denecek kadar azdır.Hedef dokuya doğrudan verildiğinden faydası daha çoktur.Hekimler tarafından uygulanması nedeniyle güvenilirdir.

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN SEANSLARI

Haftada bir başlanır.Her seans 30 dak.sürmektedir.Tedavi süresi 10 senastır.

3 hafta sonra seans araları;2-3 haftada bir olarak devam eder.

Daha sonra gerektiğinde 2-3 ayda bir olarak devam edebilir.

erotik shopcinsel dünya