OZON TEDAVİ

ozon tedavisi

Ozon tedavisinin de içinde bulunduğu, 15 tamamlayıcı tıp uygulamasını içeren GELENEKSEL ve TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARI yönetmeliğinin Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle OZON TEDAVİ yaygın olarak ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır.

Ozon tedavisi nedir?

Ozon (O3); üç oksijen atomundan oluşan renksiz, keskin kokulu doğal bir gazdır. Ozon gazı, tıpta hastalıkların tedavisinde 150 yıldan fazla zamandır Avrupa , Rusya, Amerika'da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Belirli bir miktarda ozon/oksijen karışımının vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıyla yapılan iyileştirici tedavilere Ozon terapi denilmektedir Ozon terapinin etkileri bilimsel olarak yüzlerce çalışmayla kanıtlanmıştır.

Ozon tedavisi ile birçok patolojik durum daha iyi hale gelir veya tamamen düzelebilir.

Ozon tedavisi nerelerde kimler tarafından yapılır ve ne işe yarar?

Ozon tedavisi Sağlık Bakanlığı makamlarınca ozon yapabilecek yetkinliğe sahipliği gösterir sertifikaya sahip olan hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Ozon tedavisinde kullanılacak malzemeler hekim kadar önemlidir ve mutlaka ozon tedavisine özel yardımcı malzemeler (ozon enjektörü,ozona özel kan seti vb) kullanılmalıdır.Aksi halde uzun vadede fayda yerine zarara sebep olur.Maalesef sertifika sahibi olmayan hekimler tarafından hatalı uygulama ve yanlış malzeme kullanımı söz konusu olmaktadır.Ozon ile ilgili sorularınızı whatsapp numaramızdan bize iletebilirsiniz

Ozonun genel etkilerini; metabolizmanın düzenlenmesi, antioksidan sistemlerin uyarılması ve zararlı ürünlerin ortadan kaldırılması, dezenfeksiyon ve vücutta mikroorganizmalara karşı olan etkisi, enzimlerin ve hormon etkileşimlerinin düzenlenmesi, vücudun bağışıklık sisteminin uyarılması, hücrelerin yenilenmesi, dokuların oksijenlenmesinin düzenlenmesi, pıhtılaşma sistemlerinin düzenlenmesi şeklinde özetleyebiliriz.

Ozon tedavisi vücutta ne gibi değişikliklere yol açmaktadır?

· Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırır.

· Dokularda antiinflamatuar mekanizmayı güçlendirir

· Bağışıklık sistemini güçlendirir ve düzene sokar.

· Virüs, bakteri ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirebilir

· Metabolizmayı düzenler, hızlandırır

· Hücre yenileyici ve antioksidan etkileri vardır.

· Vücudu toksinlerden arındırıcı etkisi vardır.


Ozon tedavi nasıl uygulanmaktadır?

Ozon terapi hastalığa ve hastaya uygun özgü olmak üzere vücuda farklı yollarla uygulanabilmektedir.
Major Yöntem:En yaygın kullanılan bu metotla hastanın 50-100 ml kanı alınarak, dozu belirlenmiş ozonla karıştırıldıktan sonra tekrar kişiye geri verilmektedir.
Minör Yöntem: Kişiden alınan 2-5 cc kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kas içine enjekte edilmektedir.
Subkutan Uygulama:Belirlenmiş doz ve hacimdeki ozon gazı ince uçlu bir iğne ile cilt altına enjekte edilir.
Vücut Boşluklarına Ozon Gazı Verilmesi :Makat yoluyla, vajinal ve kulak yoluna püskürtme ile ozon verilebilmektedir
Eklem İçine Ozon Gazı Verilmesi; Eklem rahatsızlıklarında uygun bir iğne ile belirli dozda ozon gazının eklem içine verilmektedir
Torbalama Yöntemi: Diyabetik yaralar gibi kapanması güç yaraların tedavisinde uygulanan bir yöntemdir.
Ozonlanmış ürünlerin kullanılması: Ozonlu su, ozonlu yağ gibi ozonlanmış sıvıların haricen sürülmesi şeklinde uygulanabilmektedir

İntradiskal uygulamalar

Ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılmaktadır?

Ozon uygulama şekline ve dozuna göre değişik hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

 1. Romatizmal hastalıklar: Ankilozan spondilit, Romatoid Artrit vs
 2. Hepatitler, ilaca bağlı kc enzim yükseklikleri
 3. Eklem kireçlenmeleri
 4. Fibromiyalji(yumuşak doku romatizmaları)
 5. Kronik yorgunluk sendromu
 6. İskemik inme sonrası
 7. Kas ,eklem, tendon problemlerinde
 8. Migren ve baş ağrılarının tedavisi
 9. Multipl skleroz, Parkinson,alzheimer gibi dejeneratif sinir sistemi hastalıklarının erken döneminde
 10. Hipertansiyon, kalp damar hastalıkları, bypass ve stent öncesi ve sonrasında
 11. Tip 2 diyabet tedavisinde :Diyabet hastalığının özellikle damar yapısı üzerine olumsuz etkilerini, komplikasyonlarını önlemeye yönelik çok önemli katkıları olan ozonterapi, hastanın ilaç ihtiyacını azaltır ve yaşam kalitesini süresini arttırır.
 12. Kanser tedavisinde yardımcı olarak: Kemoterapi, radyoterapi öncesinde ve sonrasında bu tedavilerin yan etkilerini azaltmak amacıyla
 13. Ülseratif Kolit , Crohn Hastalığı tedavisi
 14. Gastrit ve mide ülseri tedavisi
 15. Zor iyileşen yatak yaraları , diyabetik ayak yaraları , yanıkların tedavisi
 16. Damar hastalıklarında: Şeker hastalığına bağlı komplikasyonlar, damar tıkanıkları
 17. Alerjik astım, alerjik rinit gibi alerjik kökenli hastalıkların tedavisi
 18. Anti-aging, detoks, zayıflama

Ozon terapi , düşük riskli ve genellikle standart tıbbi tedavilerin eşliğinde tamamlayıcı, destekleyici ve yeniden yapılandırıcı bir metod olarak düşünülmelidir. Eğitimli ellerde kişiye ve hastalığa uygun tedavi programı, dozajlar, ozona dayanıklı doğru malzeme kullanımı çok önemlidir. Gerçekten birçok hastalıkta yaşam kalitesine çok ciddi katkıları olmaktadır fakat hiçbir zaman da her şeyin tedavisi mucize gözüyle bakılmamalıdır. Ancak ozon tedavi ile hastanın genel durumunda iyileşme ve yaşam kalitesinde artma mutlaka olmaktadır.

Ozon Tedavi Fiyatları

Ozon tedavi fiyatlarını öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ozon Terapi Soru Cevap

Ozon Terapi

Ozon terapisi, geleneksel ve tamamlayıcı tıbbın yaygın kullanılan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Ülkemizde hastane ve tıp merkezi gibi kurumlarda yasal olarak kullanım izni bulunan ozon tedavisi yöntemi günümüz dünyasında etkili ve popüler tedavi tekniklerinden biri haline gelmiştir. İstanbul Tıp Merkezi, Şişli ozon terapi hizmeti arayışına giren herkes için kaliteli hizmet sunmayı ilke ediniyor.

Ozon Terapi Nedir?

Üç oksijen atomunun birlikteliğinden meydana gelen ozon renksiz ve keskin kokulu bir gazdır ve O3 ile sembolize edilir. Ozon gazı bir buçuk asırdan daha uzun bir süredir gelişmiş ülkelerde güvenle hastalıkları tedavi etmek üzere kullanılır. Ozon terapi nedir diye soracaklar için kısa ve öz bir yanıt olarak ozon karışımının vücudun boşlukları veya dolaşım sistemine uygulanması sonucu etkili olan iyileştirici tedaviler denilebilir. Hastalıklar üzerindeki olumlu etkisi araştırmalarla kanıtlanan ozon terapisi Avrupa, Amerika ve Rusya’da uzun yıllardır kullanılır.

Ozon Terapisi Ne İşe Yarar?

Ozon terapisinin faydaları saymakla bitmez. Ozon terapisi metabolik düzenlemeden zararlı ürünlerin ortadan kaldırılmasına, vücuttaki antioksidan sistemlerin uyarılmasından dezenfeksiyon ve mikroorganizmalarla savaşmaya, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinden enzim ve hormon fonksiyonlarının doğru çalışmasına, hücre yenilenmesinden pıhtılaşma sistemlerinin düzenlenmesine kadar çok geniş kapsamda faydalar sağlar. Ozon terapisi ne işe yarar sorusuna verilebilecek cevaplar aşağıdaki maddelerde sunulmuştur:

 • Toksinleri arındırır.
 • Virüs, bakteri ve enfeksiyonlarla savaşır.
 • Bağışıklıklığı güçlendirici etki gösterir.
 • Antiinflamatuar mekanizmayı güçlendirici etkisi bulunur.
 • Metabolizma hızı artar.
 • Kandaki oksijen taşıma kapasitesi artar.

Neden İstanbul Tıp Merkezi

Ozon tedavileri Sağlık Bakanlığı’ndan onay alınmış merkezlerde yetkinliği gösterir sertifikalara sahip hekimler tarafından uygulanır. Söz konusu olan insan sağlığı olduğu için kullanılacak malzemeler önem arz eder. Tedavi doğru uygulandığında şifa etkisi gösterdiği gibi yanlış uygulandığında da zararlı etkiler gösterebilir. Ozon tedavisi nerede yaptırabilirim diye düşünmeye başladıysanız öncelikle Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği merkezler olmasına özen göstererek başlamalısınız. Zira sağlığınızın güvenliğini tehlikeye atacak, sertifika sahibi olmayan kurum ve hekimler tarafından hatalı bir uygulamaya kurban gitmek istemezsiniz. İstanbul Tıp Merkezi, Sağlık Bakanlığı’ndan sertifika onaylı ve izinli ozon tedavisi uygulayan saygın ve başarılı bir kurumdur. Uzman hekimler ve doğru malzemelerle uygulanan ozon tedavisinde en iyi yer olma hedefine ulaşmak temel arzusudur. Doğru ve etkili bir ozon tedavisi için İstanbul Tıp Merkezi ile iletişime geçebilir; Whatsapp hattı üzerinden sorularınızın cevaplarını kolaylıkla alabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Uygulama Yöntemleri

Ozon terapisinin birçok uygulama yöntemi bulunur ve kullanılacak yöntem hastalık ve giderilmesi istenen sağlık problemlerine göre belirlenir. Ozon tedavisinde en çok kullanılan yöntem olan majör yöntemde hastadan alınan 50-100 ml kana ozon karıştırılır ve tekrar hastaya geri verilir. Ozon tedavisi minör yöntem olarak uygulanacaksa hastadan alınan 2-5cc kan ozonla karıştırıldıktan sonra kas içine enjekte edilir. Subkutan uygulamada belirli dozdaki ozon gazı iğne yardımı ile cilt altına enjekte edilir. Vajinal rahatsızlıklar ile kulak içi rahatsızlıkların tedavisinde de püskürtme yöntemiyle ozon verilir. Bunların yanında ozonlu su ve yağlardan oluşan ozonlanmış suların cilde haricen sürülmesi de bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalara Uygundur?

Ozon terapisi hangi hastalıklara iyi gelir sorusuna verilecek yanıt epey uzundur. Romatizmal rahatsızlıklardan (spondilit, artrit vs.) hepatite, eklem kireçlenmelerinden kronik yorgunluğa, kas eklem ve tendon sorunlarından istemik inmeye, migren ve baş ağrısı rahatsızlıklarından Parkinson ve Alzheimer gibi sinir sistemi hastalıklarına, kalp ve damar tıkanıklarından hipertansiyona, diyabet tedavisinden mide rahatsızlıklarına, alerjik astımdan şeker hastalıklarına bağlı damar tıkanıklarına kadar geniş çerçevede kullanılır. Kanser hastalığının tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilir. Bunun da ötesinde günümüzde yaşlanma karşıtı, detoks ve zayıflama yöntemi olarak da ozon terapisi uygulanabilmektedir.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatları kullanılacak yöntem ve uygulanacak doza göre değişebilmektedir. İstanbul Tıp Merkezi, değerli hastaları için ozon tedavisinde en iyi fiyat politikasını göz ardı etmeden kaliteli bir hizmet deneyimi yaşatır. Eğitimli, profesyonel ellerde hastalığınıza bağlı kişiselleştirilmiş tedaviler için İstanbul Tıp Merkezi’nin tedavi deneyiminden faydalanabilirsiniz. Hayat kalitenizi artırmak bir ozon tedavisi kadar uzağınızda olabilir. İstanbul Şişli ozon terapi merkezi olarak hizmet veren İstanbul Tıp Merkezi hastalıklarınızda iyileşme ve hayat kalitenizde artış için en doğru adrestir. Ozon tedavi fiyatlarını öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.