LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Sağlık Bakanlığı yönetmeliği ile artık sadece sağlık kuruluşlarında yasal olarak yapılabilmektedir.

Hekim denetimi olmadan güzellik salonlarında yapılan lazer yasal olarak yasaklanmıştır.

Lazer ile yapılan epilasyon işleminde cihazın FDA onaylı olması oldukça önemlidir.

FDA onaysız cihazlarla yapılan uygulamalarda geri dönüşü olmayan ciddi zararlar olabilmektedir.

Cihaz kalitesi ile birlikte Lazer Epilasyon işleminin sağlık kuruluşunda ve doktor kontrolünde olması büyük önem taşır.

Üstlendiğimiz misyon gereği önceliğimiz; Kesin fayda sağlamak ve bunu en güvenli şekilde sizlere sunmaktır.

Lazer Epilasyon Nedir

Tüm dünyada milyonlarca insan, istenmeyen tüylerden kurtulmak için para ve zaman harcamaktadır. Geleneksel yöntemler, traşlama, ağda, kıl dökücü, kimyasal maddelerin kullanılması, elektroliz yöntemi olsa da kısa süreli etkili oldukları için bunlardan hiçbiri ideal değildir. Aynı zamanda bunlar bıktırıcı olabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yeni yöntem arayışları, lazer teknolojisinin buluşuyla yeni bir yön kazanmıştır.

Lazer epilasyon nedir sorusuna verilecek en güzel yanıt vücudun tüm bölgelerindeki tüylerden sonsuza dek kurtulma şansı olacaktır. Lazer epilasyon, kıl alma yöntemlerinin lazer ışınları kullanılarak uzun vadeli sonuç hedeflenmesidir. Vücuttaki istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmanın tekniğidir lazer epilasyon. 1997 yılında Amerika’da bulunan lazer epilasyon yöntemi Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi FDA tarafından onaylanmış güvenli bir kıl bitirme tekniğidir. İstanbul Tıp Merkezi, lazer epilasyon alanındaki önderliğiyle istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen değerli hastalarını bekliyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla kullanılan lazerler ve ışık kaynakları şunlardır;

Lazer Epilasyon Türleri

 • Alexandrite lazer ( 755 nm dalga boyu )
 • Ruby lazer ( 694 nm)
 • Diod lazer ( 800-810 nm )
 • Yoğun ışık kaynakları ( 590-1200 nm )
 • Nd: yağ lazer ( 1064 nm )

Çevre deri dokusuna hasar vermeksizin, hedeflenen deri yapısının hasar görmesi prensibine dayanan 'selektif fototermoliz' teorisini temel alan bu yöntemler ışık ve Deri arasında en uygun etkileşime olanak sağlamaya yönelik tedavilerdir.

Sonuç olarak, kıl folükülündeki melanin pigmentini hedefleyerek çevre dokuya zarar vermeden kıl follikülünü termal hasar ile seçici olarak harabeden bu teknoloji, kılın büyümesini bozarak kalıcı olmaktadır.

İSTANBUL TIP MERKEZİN'DE, 2008 yılından beri Alexandrite lazer kullanmakta iken 2016 yılında daha etkili olan, hem Alexandrite lazer hem Nd: yağ lazeri bir arada kullanabilen yeni bir sisteme geçilmiştir.

Alexandrite lazer'imiz, soğutucu teknolojisine sahip ödüllü bir lazerdir, FDA onayı vardır. Nd yağ lazer ise ince kılları, sırt kılları ve yüz bölgesi kıllarında etkisi kanıtlanmıştır.

Alexandrite lazer teknolojisi, yan etki riski minumum olan bir cihazdır. Cihazımızın üstünlükleri;

Lazerimizde, pulse genişliği ayarlanabilir geniş bir yelpazeye sahip olduğundan, tüm cilt tiplerinde uygulanabilmekte ve başka bir lazer arayışı içine girilmesine ihtiyaç bırakmamaktadır. Cihazımız, hava soğutmalı 1-6 kademe ile ısıyı kontrol edebilen, maximum -4 C sürekli soğuk hava verebilen bir soğutucu sistemi ile koordineli çalışan bir cihaz olup, estetikle cerrahi ve dermatogların tercih ettiği bir teknolojik sisteme sahiptir.

Ayrıca soğuk jel uygulamasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Cihazın bir diğer avantajı, artış yaparken cilde temas etmemesidir. Bu da özellikle hijyenin önemli olduğunu genital bölgelerde büyük önem taşımaktadır.

Lazer epilasyonun fiyatı hakkında bilgi almak için TIKLAYIN.

lazer epilasyon

İŞLEM SÜRESİ:

Ortalama iki ay ara ile 5-6 seans gerekmektedir bu, 8-10 seansa da çıkabilmektedir. Kılların siyah, kalın olduğu, cilt renginin açık olduğu kimselerde başarı oranı yükselmektedir. Lazer uygulamasına başlamadan önce, gerek görüldüğü taktirde Dermatolog doktor tarafından hasta muayene edilmekte, hormon bozukluğu var mı varsa gerekli testler değerlendirildikten sonra hasta işleme alınmaktadır. Kullandığı ilaçlar sorulmakta, hastanın allerjisi olduğu maddeler sorulmaktadır.

KİMLERE LAZER UYGULANMAZ

 • Bronz ciltlere uygulanmaz, Hormon tedavisi görenlerde seans sayısı artmaktadır tetrasiklin gibi ışığa karşı duyarlığı arttıran ilaç kullananda dikkatli olunmalıdır.Bu leke riskini arttrır.
 • Reacutte kullananlar 1 ay kadar önce bu ilacı kesmiş olsalar daha güvenilir olur .İlaç kesilmemişse uygulayıcının enerji seçiminde çok dikkatli olması gerekir.
 • Işığa duyarlığın arttığı ( kollegenaz ) gibi hastalıklarda lazer uygulanmaz
 • Aktif uçuk, siğil olan bölgelerle lazer uygulanmaz ( lazer buralarda hastalığın yayılmasına neden olabilir )
 • Yara ,nedbe varsa lazer uygulanmaz.
 • Ben (nevüs) üzerine lazer atışı yapılmaz.

LAZER SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ ,

 • Mutlaka güneş koruyucu sürülmeli
 • Kese, peeling gibi tahriş edici işlemler yapılmamalı
 • Nemlendirici sürmeli
 • Seans aralarında kıl köklerine dokunulmamalıdır. Çok rahatsız eden bir durum olursa makas ile kıl kısaltabilirler.
 • Seanslara düzenli olarak gelmeli

YAN ETKİLERİ

Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır;

 • Kızarıklık olabilir genelde 1-2 s. sürer geçer nadiren birkaç gün sürebilir krem tedavisi, soğuk kompres, iyi gelir
 • Ödem olabilir, MAKSİMUM 2 günde geçer
 • Sivilcelenme (folikülit) olabilir. 1-2 ayda max 6 ayda düzelir.

SONUÇ OLARAK

Dermatolog gözetiminde, FDA onaylı soğutmalı lazer teknolojisi ile güvenle 6 yıldır hastalarımıza hizmet vermekteyken artık Nd yag lazeri de bünyemize katmış bulunmaktayız.

Başarımızı, hastalarımızın memnuniyeti ile gözlemlemekteyiz.

Lazer Epilasyon Sık Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Lazer epilasyon nasıl kılları bitirir? İstenmeyen tüylere son vermek için lazer ışık demetlerini kullanan lazer epilasyon güvenli bir tıbbi yöntemdir. Lazer ışınlarının rahatsızlık duyulan kıl köküne atışlar şeklinde temas ettirilmesi yönteminin belirli seans aralıklarıyla uygulanmasıyla çalışır. Esasında lazer epilasyon doğrudan kıl kökleriyle ilgili olduğu için kıl döngüsü ile ilgili birtakım özellikleri bilmek gerekir. Kıl köklerinin genel olarak üç evresi bulunur. Anajen evre kıl köklerinin büyüme evresi ve lazer epilasyona en uygun evredir. Kılın dinlenmeye geçiş evresi olarak ifade edilen katajen evrede bir iki hafta sonra kılın büyümesi durur. Kılın kökten ayrıldığı telojen evre kılın dinlenme evresidir. Bu evrede lazer seansına girilse ve kıllar tahrip edilse bile kıllar kökten bağımsız olduğu için dökülme olmamaktadır. Bu sebeple kıl döngülerini hesaplayarak ideal lazer epilasyon seans aralığı çoğu zaman 6-8 hafta olarak belirlenir.

Lazer Epilasyon Kesin Sonuç Mu?

Lazer epilasyon yaptırmayı düşünen herkesin aklına tek bir soru gelir: Lazer epilasyonla tüyler biter mi? Bu sorunun yanıtı evettir. Lazer epilasyon, doğru ve düzenli seans aralıkları sonucunda istenmeyen tüylerde %80-90 arasında sonuç verir. Sıkıcı ve can yakan kıl alma ritüellerinden sizi kurtarır. Lazer epilasyonla tüylerin bitmesi konusunda bilmeniz gereken bir unsur vardır. Kıl kökünde bulunan melanin isimli renk pigmenti işlem sırasında lazer ışınını içine hapseder. Hapsedilen ışın kıl folikülünde ısıya dönüşerek cilde zarar vermeden kıl kökünü tahrip eder. Seans sayılarıyla hasarını artıran kök, yeni kıl folikülü üretemeyecek seviyeye geldiğinde kıllar biter. Bu noktada lazer epilasyon sarı ve beyaz tüyleri bitirir mi sorusu yöneltilebilir. Lazer epilasyon melanin içermeyen beyaz tüylerde maalesef ki etkili olmaz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Olmalı?

Lazer epilasyon kaç seans olmalı sorusu da kafa karıştırıcı görülebilir. Seans sayısı bölgeye bağlı olarak değişen lazer epilasyonda seans aralıkları 1.5-2 ay arasında olmaktadır. Kesin sonuç ve bitişin kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans gerektiği bilinmektedir. Bununla birlikte genital bölge, yüz gibi bölgelerdeki nem teması ve kıl kökü ayrıntıları sebebiyle seans sayısının daha da arttığı bilinmektedir.

Lazer Epilasyonda İstanbul Tıp Merkezi Farkı

Tüy alma konusunda hala ağda, jilet gibi ilkel yöntemleri kullanıyorsanız İstanbul Tıp Merkezi’nin lazer epilasyon hizmetinden mutlaka faydalanmalısınız. İstanbul Tıp Merkezi Şişli lazer epilasyon hizmetlerinin tercih edilen yüzüdür. Kaliteli sağlık çalışanları ve hekimler kontrolünde, hijyen kuralları dikkate alınarak hizmet veren İstanbul Tıp Merkezi lazer epilasyonda en güvenilir yer olmaktan gurur duyar.

Lazer Epilasyon Güvenli mi?

Söz konusu lazer ışınlarıyla kılları kökten imha etmek olduğu için lazer epilasyon güvenli mi ya da lazer epilasyon cilde zarar verir mi gibi sorular akla gelebilir. Bu konuda güvenilirliği sağlamak size ve seçtiğiniz merkeze bağlıdır denebilir. Elbette her sektörde olduğu gibi lazer epilasyon sektöründe de salt ticari kazanç arzusuyla hareket eden kalitesiz ve sağlıksız kurumlar vardır. Merdiven altı hijyen ve kaliteden uzak yerlerde, doktor kontrolsüz yapılan lazer epilasyonlar son derece riskli ve güvensizdir. Doğru ve güvenilir tekniklerle uygulandığında lazer epilasyon asla cildinize ve sağlığınıza zarar vermez, son derece güvenlidir. İstanbul Tıp Merkezi, işini güvenle yapan, kaliteli bir sağlık merkezi olarak lazer epilasyonda kaliteli hizmet ve güven anlayışının adresidir.

Lazer Epilasyon İstanbul

İstanbul lazer epilasyon yapan bir çok güzellik merkezi bulunmaktadır. Ancak sağlık bakanlığı tarafından onaylanmayan bu uygulamalar, tespiti halinde merkez cezalandırılacağı için lazer epilasyon tedaviniz yarım kalabilir. Bu sebeple lazer epilasyon istanbul güzellik merkezlerinde değil de sağlık bakanlığının onay verdiği tıp merkezlerinde hekim gözetiminde yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Şişli

Lazer epilasyon istanbul, lazer epilasyon şişli, lazer epilasyon mecidiyeköy hizmetleri İstanbul Tıp Merkezinde.